Ropa drożeje, bo jej import przez Chiny blisko rekordowego poziomu


Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw, bo jej import przez Chiny jest blisko rekordowego poziomu - podają maklerzy.

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła długoterminowy rating kredytowy TVN-u do B+ z BB-. Określając perspektywę ratingu jako stabilną - poinformowała agencja Bloomberg. To może być dla firm paliwowych niezła gratka. W połowie maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na dostawy paliw. Niestety, nikt nie spełnia wymogów przetargowych - zauważa "Puls Biznesu". Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na plusach. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,65 proc., S&P 500 o 0,74 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,19 proc. Spośród spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones najlepiej zaprezentowały się akcje Alcoa, Disney oraz DuPont.DM IDM SA, w raporcie z 31 marca, podwyższył cenę docelową dla Asseco Business Solutions do 10,4 zł z 9,8 zł, pozostawiając rekomendację "trzymaj". Szczecinie powstanie specjalna strefa ekonomiczna. W środę przedstawiciele władz miasta, regionu i związkowcy spotkali się w kancelarii premiera z szefem zespołu jego doradców ministrem Michałem Bonim. Z Polski do białoruskiego KGB wyciekły setki danych o transakcjach obywateli Białorusi w naszym kraju - donosi "Gazeta Wyborcza".

Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w trzecim kwartale 2009 roku wzrósł do 210,7 mln zł z 166,89 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 190 mln zł.

- Zarząd NBP i RPP na pewno dojdą do porozumienia w kwestii wyniku finansowego za ubiegły rok, a sprawozdanie finansowe NBP zostanie przekazane rządowi zgodnie z ustawowym terminem do 30 kwietnia - zapewniła w środę Elżbieta Chojna-Duch, członkini Rady. Jak mówiła w TVN CNBC Biznes, RPP wycofała się ze zmiany kontrowersyjnej uchwały w sprawie tworzenia rezerwy na ryzyko kursowe. Zmiany dotyczyć będą dopiero zysku z przyszłego roku. Pracownicy, których szef "zniknął" lub nie ma pieniędzy na pensje, będą mogli liczyć na szybszą wypłatę przynajmniej części wynagrodzenia - przewiduje wchodząca w piątek w życie nowela ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy.

Studenci zbierają podpisy przeciwko pomysłowi wprowadzenia opłat za studiowanie na drugim kierunku. Zrzeszeni w inicjatywie "Stop płatnym studiom" twierdzą, że wprowadzenie odpłatności za drugi kierunek to wstęp do wprowadzenia płatnych studiów w ogóle. Ustawa, która dotyczy opłat za dodatkowy kierunek, jest już w drugim czytaniu w Sejmie. Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) pożyczy do 330 mln zł na program modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Krakowie. Dzięki przedsięwzięciu za kilka lat dostęp do kanalizacji i wodociągu będą mieli praktycznie wszyscy mieszkańcy miasta. W piątek w Łodzi otwarty zostanie największy w Polsce sklep sieci IKEA. Jego budowa kosztowała ok. 40 mln euro. Sklep będzie częścią powstającego Centrum Handlowego "Port Łódź", które w całości ma być oddane do użytku wiosną 2010 r.Akcjonariusze Sferii złożyli deklarację chęci objęcia nowej emisji akcji Hawe w zamian za wniesienie do Hawe 100 proc. akcji Sferii. Decyzja o pracy na dwóch etatach i sam fakt pracy w więcej niż jednym miejscu, to niewątpliwie nie lada wyzwanie. Produkt Krajowy Brutto (PKB) strefy euro wzrósł w III kwartale 2009 roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, o 0,4 proc. kwartał do kwartału, a liczony rok do roku spadł o 4,0 proc. - podał w piątek w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Ukraine delegation heads for gas talks in Moscow


A Ukrainian delegation headed to Moscow on Tuesday for negotiations on a gas agreement with Russia, a spokesman for the state energy company Naftogaz said.

Rząd zajmie się we wtorek wnioskiem ws. Tauronu


Rząd ma zająć się we wtorek wnioskiem ministra skarbu w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż do 55 proc. akcji spółki Tauron Polska Energia - przewiduje porządek posiedzenia Rady Ministrów.

Sądowy triumf TP SA


Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił wyrok w sprawie z odwołania Telekomunikacji Polskiej SA od decyzji prezesa UKE z 30 lipca 2008 r., nr DKE-WPP-029-5/08(13) nakładającej na TP SA karę pieniężną w wysokości 50 000 zł za "niewypełnienie w terminie warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego określonych w decyzji prezesa UKE z 31 lipca 2007 r. nr DRTH-WWM-60600-15/07 (21), zwanej dalej decyzją, zmieniającej umowę (...), o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych, zawartą (...) pomiędzy TP SA i Netią SA zmienioną następnie aneksem nr 1 (...) aneksem nr 2 (...). oraz decyzją prezesa UKE z 9 listopada 2007 r. nr DHRT-WWM-60600-107/07 (24)."

Euro najdroższe od sierpnia 2008


We wtorek kurs euro w relacji do dolara wspiął do 1,4875 dolara i był najwyższy od końca sierpnia 2008 roku. Jeszcze w tym tygodniu wspólna waluta może podrożeć do 1,50 dolara.

Strona popytowa ciągle słaba


Podczas wczorajszej sesji na Wall Street amerykańskie indeksy zdołały jedynie krótkotrwale wychylić się ponad poziom poprzedniego zamknięcia. Zakończyły one jednak dzień na umiarkowanych minusach. Indeks Dow Jones spadł o 0,63%, S&P 500 o 0,51%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,82%.

taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Gdyby chcesz złożyć zamówienie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny fachura majątkowy Warszawy wyceni twoją posiadłość wewnątrz rodzaj autorytatywny także zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od czasu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki i taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Gdyby chcesz złożyć zamówienie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Polski koneser majątkowy Warszawy wyceni twoją dwór w środku maniera wiarygodny dodatkowo zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od chwili kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki także mieszkania. Własny znawca majątkowy Warszawy wyceni także budynek wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną mienie nieruchome. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy dodatkowo okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo furt ogół profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości dodatkowo przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją aktywność. Zawodowiec majątkowy Gród nad Wisłą spośród naszego biura dojedzie jawnie aż do twojej siedziby mieszkania. Polski specjalista majątkowy Warszawy wyceni także budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną posiadłość. Zapraszamy aż do

wycena Warszawa http://www.wycenianie.com.pl/

kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy dodatkowo okolic. Nasze wyceny nieruchomości Syreni gród owo nieustannie ogół profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości oraz przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją funkcjonowanie. Profesjonalista majątkowy Stolica Polski spośród naszego biura dojedzie otwarcie aż do twojej siedziby